Pierścionek, kwiaty i wyznanie miłości

Zaręczyny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu ludzi. Mężczyźni bardzo poważnie podchodzą do tego zadania i przygotowują się do oświadczyn czasami przez wiele miesięcy. Nie każdy z panów jednak wie, jak powinny wyglądać takie idealne zaręczyny i na co zwrócić szczególną uwagę. Dlatego też warto zerknąć do poniższego poradnika, gdyż czeka w nim kilka sprawdzonych rad dla tych, którzy w najbliższym czasie planują poprosić swoje wybranki o rękę. 

Wszystko, co trzeba wiedzieć o pierścionku zaręczynowym

W wielu sklepach z biżuterią od ręki można kupić nowoczesny, elegancki pierścionek zaręczynowy. Nie zawsze jednak panowie wiedzą, jaki gust mają ich ukochane, dlatego też wówczas zakup idealnego pierścionka jest trudniejszy. Warto zajrzeć do szkatułki z biżuterią partnerki, by sprawdzić, co jej się podoba. Panowie powinni także obserwować swoje partnerki na co dzień, gdyż dzięki temu dostrzegą, w jakiej biżuterii czują się panie najlepiej. Jeżeli kobieta przeważnie stawia na żółte złoto, nie jest dobrym pomysłem kupowanie jej pierścionka zaręczynowego wykonanego z białego złota. Jeżeli kobieta uwielbia perły lub kolorowe kamienie szlachetne, być może warto pomyśleć o pierścionku ze szmaragdem, rubinem lub innym wyjątkowym kamieniem?

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Panowie (zresztą tak, jak i panie) powinni wiedzieć, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy, by nie popełnić gafy podczas oświadczyn. Gdy kobieta powie „TAK”, należy włożyć jej pierścionek na palec serdeczny na prawej dłoni. Są kobiety, które nie czują się dobrze z pierścionkami na serdecznym palcu, dlatego też nie zawsze trzeba robić tak, jak przyjęło się w społeczeństwie, tylko najlepiej podążać za tym, co się czuje. Noszenie pierścionka na innym palcu lub na szyi także jest dobrym rozwiązaniem. 

Pierścionek z przesłaniem

Wielu mężczyzn pewnie zastanawia się w tej chwili, w jaki sposób znaleźć spośród tak dużego asortymentu w sklepach z biżuterią idealny model. Jak się jednak okazuje w praktyce, nie jest to trudne zadanie, o ile zna się gust swojej wybranki. Jeżeli kobieta kocha klasyczną, ponadczasową, minimalistyczną biżuterię, to bez problemu znajdzie się dla niej piękny, elegancki pierścionek zaręczynowy z żółtego lub białego złota z efektownym diamentem. Jeżeli jednak panie wolą oryginalne, niespotykane błyskotki, które zachwycają wyjątkowym designem, to wówczas można postawić na pierścionek zaręczynowy ze sklepów internetowych, w których panowie dostaną szereg doskonałych modeli o niesztampowym wyglądzie. 

Cena nie gra roli 

Przyjęło się w Polsce, że pierścionek zaręczynowy musi być drogi. Trzeba przyznać, że coraz częściej u mniej znanych jubilerów znaleźć można naprawdę piękne, eleganckie i co najważniejsze oryginalne pierścionki w naprawdę dobrych cenach. Szczególnie panie, które uwielbiają kamienie takie jak: rubiny, szmaragdy, szafiry mogą liczyć na to, że ich ukochani znajdą doskonały model w naprawdę przystępnej cenie. I co najważniejsze, taki pierścionek na pewno będzie niespotykany.