Jakie wybrać opakowanie na butelkę z alkoholem?

W przypadku prezentów znaczenie ma nie tylko to, co się wręcza, ale w jaki sposób zostanie to zapakowane. Niezwykle ekscytujące jest otrzymanie upominku i zastanawianie się nad tym, co znajduje się w środku. Ładne pudełko dla alkoholu to niezwykle istotna kwestia w przypadku alkoholu na prezent. Niezbyt efektownie wygląda wręczenie komuś samą butelkę. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie jej w ozdobnej torebce, ale warto rozejrzeć się za czymś bardziej oryginalnym. Na trunki idealnie nadaje się drewniane pudełko, z ładnie przyozdobionym wieczkiem. Można wybrać opakowanie spersonalizowane, z grawerem. Taki upominek stanie się cenną ozdobą. 

Jak zapakować alkohol na prezent?

Wiele osób decyduje się na wręczenie alkoholu zamiast kwiatów z okazji ślubu. Jak wiadomo, nie są one zbyt trwałe, a trunek to uniwersalne rozwiązanie na każdą okazję. Trudno wyobrazić sobie polskie wesele bez alkoholu, Do wyboru jest wiele rodzajów trunków, więc nie trzeba ograniczać się do wódki czy wina. Oczywiście nie powinno się kupować czegoś z niższej półki cenowej. W przypadku alkoholu znaczenie ma jego jakość. Istotne będzie również to, aby odpowiednio zapakować prezent. Pojawia się wobec tego pytanie, jak wybrać pudełka na alkohol weselny. Wbrew pozorom jest wiele sposobów na zapakowanie alkoholu na prezent. 

Jeśli ktoś nie ma żadnego pomysłu i się spieszy, to może oczywiście skorzystać z klasycznej torebki prezentowej. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że butelka z trunkiem sporo waży, więc łatwo o przerwanie papierowej torby, co niestety zwiększa ryzyko stłuczenia butelki. W przypadku masywnej i ciężkiej butelki najlepszym rozwiązaniem będzie ozdobna skrzynka na alkohol. Jest to idealna opcja w przypadku prezentu ślubnego. Skrzynka drewniana wygląda bardzo elegancko i jest niezwykle trwała. Na jej korzyść przemawia praktyczność. W przypadku skrzynki można liczyć na wygodne wręczenie upominku. Butelka zostanie odpowiednio zabezpieczona. Takie opakowanie zostanie w przyszłości ponownie wykorzystane, nadaje się na przykład do przechowywania pamiątek ślubnych. 

Pięknie przyozdobione pudełka na alkohol

Jeśli ktoś ma duszę artystyczną, to może kupić drewniane pudełko i przyozdobić je samodzielnie. Jest to świetne rozwiązanie, bo pozwala na idealne dopasowanie upominku do okazji, motywu przewodniego wesela. Zakup gotowej skrzynki z drewna na wino nie wiąże się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów. Następnie można okleić pudełko papierem przeznaczonym do scrapbookingu. Do tego wystarczy jeszcze spersonalizować opakowanie i dopasować odpowiednie elementy dekoracyjne. Takie opakowanie będzie unikalne, jedyne w swoim rodzaju. Prezent od razu nabierze większej wartości. Do przyozdobienia skrzynki na alkohol weselny wspaniale nadają się sztuczne kwiaty, listki, motylki itd. Prezenty hand made to strzał w dziesiątkę, dlatego warto poświęcić trochę czasu na stworzenie rękodzieła, co z pewnością zostanie docenione przez osobę obdarowaną. Ciekawą opcją będzie zakup dwóch butelek i zrobienie do nich specjalnych torebek prezentowych, aby przypomniały pannę młodą i pana młodego.