Poprawiny w praktyce: jak je dobrze zorganizować?

Jak zorganizować dobre poprawiny, które będą naprawdę udane? Jeżeli bywałeś/-aś często na weselach, doskonale wiesz, że nie jest to proste zadanie. Parze Młodej i gościom często towarzyszy już spore zmęczenie po samym weselu, a poprawiny są często organizowane wtedy jakby na siłę – na zasadzie: „Nikt nie ma na nie ochoty, ale wypada je zrobić, więc robimy”. Jak tego uniknąć? Oto kilka praktycznych porad, dzięki którym Wasze poprawiny będą naprawdę wyjątkowe.

Poprawiny bez niedomówień, czyli pierwszy krok do udanej zabawy

Najważniejszym krokiem podczas organizacji udanych poprawin jest ustalenie dobrej godziny, na jaką mają przybyć goście. Zabawa drugiego dnia nie może zacząć się zbyt wcześnie, ponieważ gościom należy dać czas na odpoczynek i odespanie wesela. Zmęczeni i senni goście nie będą się dobrze bawić. Koniecznie zadbajcie o to, by nie musieli oni długo czekać na Was przed salą, w której ma odbyć się przyjęcie. Jeżeli pierwszego dnia na stołach były winietki z imionami i nazwiskami gości, koniecznie postarajcie się, aby nie zniknęły one w dniu poprawin, gdyż może to wywołać małe zamieszanie i nieprzyjemne sytuacje, jakich warto uniknąć. Sam fakt organizowania poprawin najlepiej uwzględnić już w zaproszeniu na ślub i wesele, ale jeżeli na dzień drukowania zaproszeń jeszcze nie wiadomo czy się odbędą, zawsze warto poprosić DJ’a o ogłoszenie, że Para Młoda zaprasza wszystkich na drugi dzień zabawy, więcej porad na portalu Zank You.

Zaplanuj atrakcje nie tylko na wesele, ale i na poprawiny

Ważnym punktem każdego przyjęcia są atrakcje. Często Państwo Młodzi mają bardzo napięty grafik w tym zakresie podczas pierwszego dnia wesela, a w dniu poprawin właściwie… nic się nie dzieje. Jest to poważny błąd. Zauważcie, że w dniu samego wesela jest wiele atrakcji dla gości, które wynikają poniekąd ze specyfiki tego dnia – choćby pierwszy taniec Pary Młodej, krojenie przez nich tortu czy uroczyste wręczenie prezentów dla rodziców i chrzestnych… Inne ciekawe atrakcje typu fajerwerki, zimne ognie czy tańce w ciężkim dymie można spokojnie zostawić na drugi dzień, aby także i on stał się dzięki temu bardziej wyjątkowy…