Ile dać na wesele?

Wesele to bardzo ważna uroczystość. W naszym kraju model wesela jest zawsze mniej więcej taki sam. Najpierw spotykamy się na ślubie. Celebrujemy ten czas w gronie najbliższych i spotkamy ludzi, których nie widzieliśmy przez wiele lat.

Wesela to często czas nie tylko pary młodej, ale tez całej rodziny. Może być to jedna z bardzo rzadkich okazji na spotkanie starych znajomych, czy też członków rodziny, którzy wyjechali z dala od rodzinnego miasta, a nawet kraju. Po oficjalnym ślubie przychodzi czas na wesele. Ludzie bawią się do samego rana i świętują zaślubiny. To zazwyczaj piękny czas. W tle gra muzyka, na stole gości pyszne jedzenie, a my cieszymy się z każdej chwili. Jedną z części tego rodzinnego spotkania jest też ofiarowanie prezentu dla pary młodej. Zazwyczaj są to pieniądze. Decydując się na tego typu prezent – wykluczamy opcje, że nasz podarunek nie spodoba się młodym, czy też będzie się marnował. Pieniądze to zawsze dobre wyjście, jeżeli nie wiemy dokładnie czego dana osoba potrzebuje, lub jakie jest jej marzenie.

Pieniądze nie na pierwszym miejscu

To ile pieniędzy włożymy do koperty jest sprawą, która u każdego wygląda trochę inaczej. Zależy to głównie od naszego powiązania z parą młodą. Przykładowo rodzice chrzestni zazwyczaj dają większe kwoty, niż znajomi ze szkoły. Inną sprawą jest nasz stan majątkowy. Do koperty popularne jest dodawanie różnego rodzaju losów. Kto wie może szczęście uśmiechnie się do pary młodej i z małej sumy wskoczy do milionów. Nie możemy jednak zapomnieć, że kwota, którą włożymy do koperty jest najważniejsza. Jest to tylko dodatek do całej uroczystości – przeczytaj więcej tu. To wsparcie młodych na ich nowej drodze życia i nic więcej. Jeżeli nie możemy przeznaczyć dużej kwoty to nie jest to rzecz przez, którą mielibyśmy odpuścić sobie spotkanie z bliskimi. Stan majątkowy nie powinien być nigdy wyznacznikiem wartości człowieka. W tym przypadku to ile damy w prezencie parze młodej jest tylko naszym wyborem. Możemy kierować się naszą relację, czy też gestem. Nie jest to rzecz najważniejsza. Bardzo istotne jest spotkanie się z ludźmi i świętowanie tego wspaniałego wydarzenia jakim jest ślub i późniejsze wesele, które przepełnia taniec, jedzenia i dobra zabawa.